DT VB 1402201

T U L O K S E T

© Närpes Kraft Skidförening

Kilpailun sarjat: N14; M14; N16; N18; M16; M18

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Emilia Helmi             Noormarkun Nopsa             8.49,00
  2. Inez Sandberg            Närpes Kraft Skidförening    9.13,00        24,00
  2. Aliisa Riippi            Seinäjoen Hiihtoseura        9.13,00        24,00
  4. Minttu Saari             Ähtärin Urheilijat           9.42,00        53,00
  5. Matilda Snickars         Närpes Kraft Skidförening   10.06,00      1.17,00
  6. Sara Cederholm           IF Minken                   10.29,00      1.40,00
  7. Fanni Äyrä               Seinäjoen Hiihtoseura       10.40,00      1.51,00
  8. Fanny Lindqvist          Närpes Kraft Skidförening   10.51,00      2.02,00
  9. Saana Kuoppala           Kauhajoen Karhu             11.34,00      2.45,00
 10. Nathalie Lindström       IF Femman                   11.39,00      2.50,00
 11. Dorothea Wikström        Solf IK                     11.42,00      2.53,00
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta (2x2.5km) 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Adam Holm                IF Minken                   15.15,00
  2. Filip Fröding            IF Fyren                    15.18,00         3,00
  3. Casper Holm              IF Fyren                    15.25,00        10,00
  4. Hannes Bengs             Närpes Kraft Skidförening   15.28,00        13,00
  5. Alvin Nordin             Närpes Kraft Skidförening   15.42,00        27,00
  6. Frans Rintamäki          Kankaanpään urheilijat      15.56,00        41,00
  7. Sander Wikblom           IF Minken                   16.06,00        51,00
  8. Santtu Mylläri           Teuvan Rivakka              16.14,00        59,00
  9. Emil Klemets             IK Falken                   16.15,00      1.00,00
 10. Lauri Peura              Kauhajoen Karhu             17.14,00      1.59,00
 11. Zacharias Storm          IF Femman                   17.17,00      2.02,00
 12. Elias Eriksson           IF Femman                   17.49,00      2.34,00
 13. Rasmus Hemminki          Vähänkyrön Viesti           18.52,00      3.37,00
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta (2x2.5km) 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Signe Jakobsson          Norrvalla Ski Team          15.45,00
  2. Ellinor Halonen          Närpes Kraft Skidförening   16.04,00        19,00
  3. Wilma Hjerpe             Norrvalla Ski Team          16.10,00        25,00
  4. Felicia Granholm         Vörå IF                     16.29,00        44,00
  5. Linda Hyöty              IF Femman                   16.41,00        56,00
  6. Johanna Häggkvist        Närpes Kraft Skidförening   17.28,00      1.43,00
  7. Venla Koivula            Seinäjoen Hiihtoseura       18.24,00      2.39,00

Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta (2x2.5km) 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Linnea Källbacka         Vörå IF                     15.58,00
  2. Frida Häggkvist          Närpes Kraft Skidförening   16.56,00        58,00
  3. Siiri Peura              Kauhajoen Karhu             18.05,00      2.07,00

 Keskeyttäneitä   1
  - 221.  40229727  Emilia Aspimaa           Vaasan Hiihtäjät
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta (3x2.5km) 7.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Melker Wikblom           IF Minken                   22.04,00
  2. Arno Hautaniemi          Seinäjoen Hiihtoseura       22.27,00        23,00
  3. Filip Stark              IF Femman                   22.58,00        54,00
  4. Mika Kärkkäinen          Norrvalla Ski Team          23.22,00      1.18,00
  5. Anton Ingves             Närpes Kraft Skidförening   24.54,00      2.50,00

Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta (3x3km) 9 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lukas Kuuttinen          Närpes Kraft Skidförening   24.44,00
  2. Emil Sundell             IF Femman                   27.26,00      2.42,00
Sarjaluettelo