Pokalskidning 2021

T U L O K S E T

© Närpes Kraft Skidförening

Kilpailun sarjat: H6; D6; H8; D8; H10; D10; H12; D12; H14; D14; H; D16; D

H6 Herrar 6 år 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Nicholas Krook           N„rpes Kraft Ski                   1
  1. Vincent Gulin            N„rpes Kraft Ski                   1
Sarjaluettelo

D6 Damer 6 år 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elsa Vikars              N„rpes Kraft Ski                   1
  1. Celine Granlund          N„rpes Kraft Ski                   1
  1. Elin Westerlund          N„rpes Kraft Ski                   1
  1. Alexandra Krook          N„rpes Kraft Ski                   1
Sarjaluettelo

H8 Herrar 8 år 0.75 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Cornelis Granlund        N„rpes Kraft Ski                3.42
  2. Noah Sved                N„rpes Kraft Ski                4.29           47
  3. Theo Bäck                Närpes Kraft Ski                5.14         1.32
  4. Elis Nyg?rds             N„rpes Kraft Ski                5.33         1.51
  5. Leo Smeds                N„rpes Kraft Ski                5.49         2.07
Sarjaluettelo

D8 Damer 8 år 0.75 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Isa Ingberg              N„rpes Kraft Ski                4.39
Sarjaluettelo

H10 Herrar 10 år (2 x 0.75km) 1.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Walter Sandberg          N„rpes Kraft Ski                5.09
  2. Casper Granlund          N„rpes Kraft Ski                6.02           53
  3. Liam Gulin               N„rpes Kraft Ski                6.44         1.35
  4. Oliver Krook             N„rpes Kraft Ski                6.49         1.40
Sarjaluettelo

D10 Damer 10 år (2 x 0.75km) 1.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ines Sved                N„rpes Kraft Ski                5.27
  2. Maja Snickars            N„rpes Kraft Ski                5.34            7
  3. Melinda Snickars         N„rpes Kraft Ski                5.43           16
  4. Leah Ingberg             N„rpes Kraft Ski                6.14           47
  5. Alva Storthors           N„rpes Kraft Ski                6.19           52
  6. Ebba Nyg?rds             N„rpes Kraft Ski                6.47         1.20
  7. Maya Smeds               N„rpes Kraft Ski                6.57         1.30
  8. Linnea Hertsbacka        N„rpes Kraft Ski                8.00         2.33
Sarjaluettelo

H12 Herrar 12 år 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Isak Hertsbacka          N„rpes Kraft Ski               10.00
  2. Casper Strand            N„rpes Kraft Ski               11.05         1.05
  3. Pontus Yrjans            N„rpes Kraft Ski               11.31         1.31
  4. Elliot Krook             N„rpes Kraft Ski               13.03         3.03
Sarjaluettelo

D12 Damer 12 år 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lea Snickars             N„rpes Kraft Ski                9.03
  2. Sandra Ingves            N„rpes Kraft Ski                9.31           28
Sarjaluettelo

H14 Herrar 14 år 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hannes Bengs             N„rpes Kraft Ski                9.17
  2. Johan Yrjans             N„rpes Kraft Ski               14.46         5.29
Sarjaluettelo

D14 Damer 14 år 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Inez Sandberg            N„rpes Kraft Ski               10.15
  2. Matilda Snickars         N„rpes Kraft Ski               10.37           22
  3. Fanny Lindqvist          N„rpes Kraft Ski               12.26         2.11
Sarjaluettelo

H Herrar (4 x 2.5km) 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lukas Kuuttinen          N„rpes Kraft Ski               31.49
  2. Mats Nordin              N„rpes Kraft Ski               36.25         4.36
  3. Conny Vikars             N„rpes Kraft Ski               36.38         4.49
  4. Alvin Nordin             N„rpes Kraft Ski               40.54         9.05
Sarjaluettelo

D16 Damer 16 år (2 x 2.5km) 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johanna H?ggkvist        N„rpes Kraft Ski               19.26

Sarjaluettelo

D Damer (2 x 2.5km) 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ellinor Halonen          N„rpes Kraft Ski               17.01
Sarjaluettelo